top of page

Артек, літо в Криму Клодін Дурі

Фотоісторія про дорослішання під назвою "Артек, літо в Криму" та однойменна фотокнига французької документальної фотографині Клодін Дурі (Claudine Doury) були створені в результаті чотирьох подорожей до Криму, які проходили з 1994 по 2003 роки. Цей проєкт є візуальним дослідженням підліткового віку, емоційного та соціального розвитку молоді в унікальному культурному контексті. Фотографії Дурі передають атмосферу літніх канікул у легендарному таборі "Артек", створюючи яскраві та глибокі образи, які розкривають переживання і прагнення підлітків у цей важливий період їхнього життя.



Перший табір «Артек», створений у Криму, неподалік від Ялти на березі Чорного моря, було урочисто відкрито 16 червня 1925 року. Сталін хотів, щоб ці «піонерські села» були вітриною «кращого світу» та «нової людини», обіцяної соціалізмом. Молоді люди з ослабленим здоров’ям мали змогу скористатися літнім субтропічним мікрокліматом, а сучасні методи навчання, що поєднують спорт і навчання, пропонувалися привілейованій молоді протягом року. Бути прийнятим або відправленим в Артек вважалося привілеєм. В 1957 році Микита Хрущов реконструював табір, побудувавши там сучасні бетонні та скляні будівлі, і завдяки своїй новаторській архітектурній образності став об’єктом престижу для Генерального секретаря КПРС. Після розпаду СРСР, попри глибокі соціальні та політичні зміни, «Артек» залишався важливою сходинкою в житті дітей та підлітків. Щорічно в «Артеку» перебувало близько 4,5 тисячі дітей. Уніформа зникла, ідеологія стала стриманішою, але залишилося все, що вирізняє підлітковий вік: моменти самотності, крихкість, метаморфози тіла, відкриття іншого, гра в спокусу. В 2014 році дитячий центр "Артек" був тимчасово привласнений окупаційною владою РФ в анексованому Криму. До анексії Криму Росією в Артеці 60% українських дітей відпочивали на субсидованій основі, або безплатно: діти з сімей з низьким рівнем доходів, багатодітних сімей, сироти, інваліди та обдаровані діти.



Фотокнига "Артек, літо в Криму" була видана у 2004 році французьким видавництвом La Martinière.

Фотографії: Клодін Дурі;

Текст: Крістіан Каужоль;

Мова: французька;

Видавець: Editions de la Martinière;

ISBN: 978-2732431215;

Обкладинка: тверда;

Сторінок: 104 ст.;

Розмір: 27×24 см.;

 

Клодін Дурі (1959 р.н., Блуа, Франція) - французька документальна фотографиня. Учасниця колективу Agence Vu' з 1991 року. У 1999 році Клодін отримала нагороди Leica Oskar Barnack та World Press Photo 2000 за свою роботу над фотосерією «Народи Сибіру». А такоє премію Prix Niépce у 2004 році. Авторка фотокниг "Peuples de Sibérie" (Le Seuil, 1999), "Artek, un été en Crimée" (La Martinière, 2004), "Loulan Beauty" (Le Chêne, 2007), "Sasha" (Le Caillou Bleu, 2011), "L'Homme Nouveau" (Filigranes éditions, 2016), "Amour" (Chose Commune, 2019).


1 Σχόλιο


ebavf
2 дні тому

Летний отдых в «Артеке» всегда был символом ярких впечатлений и новых знакомств для детей. Такие лагеря не только развивают творческие способности, но и помогают ребятам раскрыть свои таланты в общении. Для детей с речевыми трудностями, особенно которым нужна коррекция алалии, важно сочетать активный отдых с профессиональной поддержкой. Это помогает развивать навыки общения и уверенность, что делает отдых не только веселым, но и полезным для их общего развития.

Μου αρέσει
bottom of page